• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dlaczego powinniśmy prać wykładziny dywanowe?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czy regularne czyszczenie dywanów naprawdę jest konieczne? Jakie są skutki nie-czyszczenia dywanów i dlaczego warto prać wykładziny dywanowe przynajmniej raz na... No właśnie - jak często należy przeprowadzać pranie dywanów i wykładzin? Na te, oraz inne pytania odpowiemy w naszym artykule! Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

 1. Pranie wykładzin domowych i biurowych - korzyści wynikające z regularnego czyszczenia wykładzin

 2. Czyszczenie wykładziny dywanowej na sucho i na mokro - metody czyszczenia wykładzin biurowych i domowych
  a) Czyszczenie dywanu na sucho - czy pielęgnacja wykładziny na sucho jest skuteczna?
  b) Pranie ekstrakcyjne i pranie dywanu na mokro - jaki środek do prania dywanów wybrać i jak przeprowadzić pranie dywanu na mokro?

 3. Zasady utrzymywania czystości dywanu na co dzień - jak prać wykładzinę dywanową?

 4. Pranie wykładzin biurowych i dywanów - ile zapłacimy za usługi prania dywanów?

Sprawdź również jak wyczyścić bardzo brudny dywan!

Pranie wykładzin domowych i biurowych - korzyści wynikające z regularnego czyszczenia wykładzin

Poznaj korzyści, jakie niesie ze sobą regularne pranie dywanów i wykładzin!

 • Poprawa jakości powietrza - dywany posiadają tendencję do gromadzenia alergenów i rozmaitych zanieczyszczeń, które wprost z niego rozprzestrzeniają się w powietrzu. Skuteczne czyszczenie wykładziny pozwala na ich usuwanie, co jest szczególnie istotne dla dzieci, alergików oraz osób cierpiących na astmę.

 • Mniej problemowe usuwanie zabrudzeń - regularne czyszczenie wykładziny sprawia, że nawet pozornie trudne plamy stają się łatwiejsze do usunięcia (w ten sposób działa zarówno czyszczenie ręczne, jak i pranie metodą ekstrakcji).

 • Wydłużenie żywotności dywanu - zabrudzenia zgromadzone w dywanie często doprowadzają do uszkodzenia włókien wykładziny. Z tego powodu profesjonalne pranie dywanów zapewnia nie tylko utrzymanie jego estetyki, ale i zachowanie wysokiej trwałości wykładziny.

 • Zapobieganie rozwojowi pleśni - wilgotne, zanieczyszczone środowisko dywanu może sprzyjać rozwojowi niebezpiecznych dla zdrowia grzybów. Pranie dywanów odkurzaczem piorącym lub z użyciem innych maszyn do czyszczenia wykładzin wraz z odpowiednimi środkami pozwala zniwelować to ryzyko do zera.

 • Poprawa ogólnej estetyki pomieszczenia - regularne, profesjonalne pranie wykładziny wywiera wyraźnie pozytywny wpływ na estetykę pomieszczenia, w jakim się znajduje.

Chcąc wyczyścić wykładzinę dywanową skutecznie będziemy musieli skorzystać nie tylko z płynu do prania dywanów (zdarza się, że samo pranie dywanów odkurzaczem piorącym również okazuje się niesatysfakcjonujące i niejednokrotnie skutkuje uszkodzeniem włókna wykładziny dywanowej). Poznaj rady dotyczące metod i technik czyszczenia wykładzin biurowych oraz domowych!

Czyszczenie wykładziny dywanowej na sucho i na mokro - metody czyszczenia wykładzin biurowych i domowych

W naszej branży często spotykamy się z pytaniami "jak wyczyścić wykładzinę profesjonalnie w domu?" oraz "czym wyczyścić wykładzinę dywanową skutecznie?", jednak odpowiedź na żadne z nich niestety nie jest jednoznaczna. Istnieje wiele metod prania wykładzin - każda z nich dedykowana jest w głównej mierze określonym typom zabrudzeń i wymaga zastosowania odmiennych środków. Do najpopularniejszych sposobów czyszczenia zaliczamy:

 • czyszczenie na sucho - nie wykorzystujące wody ani najpopularniejszych środków chemicznych

 • czyszczenie na mokro - oparte na stosowaniu wody oraz wyselekcjonowanych na jej bazie środków chemicznych

Chcąc wyczyścić/wyprać dywan lub wykładzinę zwykle decydujemy się na jedną z powyższych metod - warto przyjrzeć się im bliżej!

Czyszczenie dywanu na sucho - czy pielęgnacja wykładziny na sucho jest skuteczna?

Mianem czyszczenia wykładziny dywanowej na sucho określamy zwykle nakładanie na dywan rozpuszczających brud środków, które następnie odkurzamy lub samo wykorzystania odkurzacza do wykładzin dywanowych. Mimo, że jest to jedna z atrakcyjnych alternatyw odświeżania dywanu w domowych warunkach rekomendowanym jest wzbogacanie jej o regularne czyszczenie wykładziny na mokro. W naszej firmie oferujemy kompleksowe pranie wykładzin dywanowych z wykorzystaniem sprawdzonych pod względem skuteczności, a przede wszystkim bezpiecznych metod prania wykładzin - skontaktuj się z nami i zapytaj, jak działamy!

Uwaga: coraz częściej spotykamy się z pytaniem "czy mogę wyczyścić wykładzinę chemią sklepową?". W przypadku wykładziny dywanowej czyszczenie musi być precyzyjnie dostosowane do typu włókien oraz rodzaju zabrudzenia, dlatego w zdecydowanej większości przypadków stanowczo odradzamy czyszczenie wykładzin dywanowych sklepowymi środkami - doprowadzają one do niszczenia włókien dywanowych.

Pranie ekstrakcyjne i pranie dywanu na mokro - jaki środek do prania dywanów wybrać i jak przeprowadzić pranie dywanu na mokro?

Poznaj odpowiedzi na najpopularniejsze pytania związane z czyszczeniem wykładzin dywanowych na mokro!

 • Jak wyczyścić wykładzinę dywanową z wodą?
  a) Standardowe, ręczne pranie dywanu na mokro zakłada wypranie dywanu lub wykładziny z pomocą szczotki (lub odkurzacza piorącego), wody oraz płynu do prania. W dłuższej perspektywie metoda ta (szczególnie w przypadku delikatnych rodzajów włókien oraz korzystania ze sklepowych środków chemicznych) może jednak powodować uszkodzenia dywanu.

 • Jaki środek do prania dywanów wybrać - z czego korzystamy w Czystojakdiabli?
  a) W naszej firmie korzystamy ze specjalistycznych, renomowanych preparatów zaufanych marek (m. in. Chemspec czy HydraMaster) i w połączeniu z odpowiednią techniką czyszczenia przeprowadzamy kompleksowe pranie dywanów i wykładzin, zapewniając gwarancję ich bezpieczeństwa.

 • Czy pranie na mokro to pranie ekstrakcyjne?
  a) Zdarza się, że pranie dywanów ręcznie mylone jest z praniem ekstrakcyjnym - metoda ekstrakcyjna to jednak znacznie więcej niż tylko czyszczenie z użyciem płynu do prania dywanów. Sprawdź, czym dokładnie jest pranie ekstrakcyjne w naszym artykule!

Zasady czyszczenia i prania wykładziny dywanowej na co dzień - jak prać wykładzinę dywanową?

Sprawdź, o czym warto pamiętać przy praniu wykładzin!

 • Odkurzanie powierzchni wykładziny - jeśli chcesz wyczyścić wykładzinę najprościej, jak to tylko możliwe, postaw na regularne odkurzanie. Pielęgnacja wykładziny dywanowej wpłynie bezpośrednio na stopień trudności czyszczenia.

 • Szybka reakcja - niezależnie od tego, czy chcesz wyprać dywan w domu, czy zlecić odświeżenie wykładziny dywanowej firmie, niemal najistotniejszym elementem czyszczenia dywanów zawsze jest czas reakcji. Im szybciej zareagujesz, tym większa jest szansa, że plama zniknie na zawsze!

 • Suszenie - czyszczenie wykładziny dywanowej z wodą wymaga odpowiedniego suszenia. Koniecznie upewnij się, że pomieszczenie wykorzystywane do tego celu jest wentylowane - w przeciwnym razie może okazać się, że będziesz musiał zmierzyć się z pleśnią.

Jeśli chcesz wyczyścić wykładzinę profesjonalnie, niezbędne do tego celu będą odpowiednia wiedza, dopasowane detergenty, maszyny do czyszczenia wykładziny oraz pokłady czasowe. Ze względu na liczbę tych środków wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług prania wykładziny. Sprawdź, ile to kosztuje!

Pranie wykładzin biurowych i dywanów - ile zapłacimy za usługi prania dywanów?

W praktyce cennik usług czyszczenia zależy od wielu czynników. Profesjonalne czyszczenie wykładzin obejmuje nie tylko odkurzanie powierzchni wykładziny z pomocą profesjonalnego odkurzacza, ale i m. in. rozpoznanie typu zabrudzenia, dopasowanie do niego odpowiednich środków chemicznych oraz wprowadzenie spersonalizowanych technik czyszczenia wykładziny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie może kosztować profesjonalne pranie dywanów, zajrzyj do naszego artykułu "Ile kosztuje czyszczenie wykładzin?" lub skontaktuj się z nami!


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.