• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czym jest i jakie są zalety czyszczenia ekstrakcyjnego?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Profesjonalne pranie ekstrakcyjne coraz częściej zastępuje inne metody odświeżania i czyszczenia materiałów tapicerskich oraz wykładzin. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się wszystkim segmentom związanym z tym zagadnieniem i odpowiemy na najczęstsze pytania dot. prania z wykorzystaniem metody ekstrakcyjnej. Zapraszamy do lektury!

 • Dogłębne pranie ekstrakcyjne polega na naniesieniu na zabrudzoną powierzchnię wody z reagentem chemicznym, a następnie odessanie środka czyszczącego wraz z brudem.

 • Profesjonalnie wykonane pranie ekstrakcyjne (w przypadku zabrudzeń tapicerki i wykładzin) pozostaje znacznie skuteczniejsze niż odkurzacz parowy oraz czyszczenie pianą.

 • Koszty czyszczenia metodą ekstrakcyjną mogą różnić się w zależności od wielu czynników - jeśli chcesz poznać ofertę prania metodą ekstrakcji w Czystojakdiabli, zajrzyj do naszego cennika!

Sprawdź również "Jak wyczyścić bardzo brudny dywan?".

Spis treści:

 1. Metoda czyszczenia ekstrakcyjnego - co to jest?
  a) Pranie ekstrakcyjne, a pranie parowe - wady i zalety czyszczenia ekstrakcyjnego na tle innych metod czyszczenia

 2. Zalety prania metodą ekstrakcyjną - w jaki sposób technologia metody ekstrakcyjnej zmienia standardy czyszczenia?

 3. Wszechstronne zastosowanie metody ekstrakcyjnej - usuwanie plam z tapicerki i nie tylko!

 4. Ile kosztuje pranie metodą ekstrakcyjną - koszt technologii ekstrakcyjnego czyszczenia dywanów, tapicerek i nie tylko!

Metoda czyszczenia ekstrakcyjnego - co to jest?

Czyszczenie natryskowo-ssące, nazywane również czyszczeniem metodą ekstrakcji czy płukaniem ekstrakcyjnym to niezwykle efektywny proces, niejednokrotnie przewyższający inne metody pod względem skuteczności prania. W istotnym uproszczeniu skupia się on na trzech krokach:

 1. Naniesienie (poprzez rozpylenie lub natrysk) na zabrudzoną powierzchnię wody z odpowiednim środkiem czyszczącym - proces ten poprzedza odkurzanie oraz precyzyjne rozpoznanie rodzaju czyszczonego materiału i typu zabrudzenia.

 2. Odessanie naniesionej substancji z powierzchni wraz z brudem - skuteczne odsysanie przeprowadzane jest w dostosowanym do tych celów środowisku z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń.

 3. Wysuszenie czystego materiału - czas schnięcia tapicerki, dywanu czy innego rodzaju tkanin wynosi zwykle kilka godzin.

Celem zrozumienia istoty procesu, jakim jest dogłębne pranie ekstrakcyjne, warto porównać go z innymi metodami usuwania zabrudzeń.

Pranie ekstrakcyjne, a pranie parowe - wady i zalety czyszczenia ekstrakcyjnego na tle innych metod czyszczenia

Czyszczenie parowe wykorzystuje zupełnie inny nośnik zabrudzeń niż czyszczenie metodą ekstrakcji - w związku z tym generuje wyraźnie odmienne efekty. Poznaj cechy obu tych metod!

Czyszczenie parą:

 • zapewnia krótszy czas schnięcia niż metoda prania ekstrakcyjnego

 • pozostaje bardziej skuteczna w walce z alergenami i roztoczami niż płukanie ekstrakcyjne

 • doskonale sprawdza się w powierzchniowym czyszczeniu powierzchni twardych (np. fug czy ceramiki)

Profesjonalne pranie ekstrakcyjne:

 • wnika w głęboko w struktury czyszczonych tkanin, sięgając znacznie głębiej niż pranie parowe

 • zapewnia efekt płukania, dogłębnie wyciągając brud z zabrudzonych powierzchni, czego nie może zagwarantować czyszczenie parą

 • idealnie nadaje się do czyszczenia dywanów, tapicerek i różnego rodzaju tkanin - na tym polu radzi sobie znacznie lepiej niż czyszczenie parą.

Zalety prania metodą ekstrakcyjną - w jaki sposób technologia metody ekstrakcyjnej zmienia standardy czyszczenia?

Ze względu na swoją nowoczesną specyfikę działania ekstrakcyjne pranie na mokro (zarówno pranie meblowe, pranie wykładzin, jak i pranie samochodowe) wprowadza na płaszczyznę rynkową zupełnie nowy standard czyszczenia - oparty o wnikanie w struktury zabrudzonych materiałów w wyjątkowo precyzyjny i jednocześnie dogłębny sposób. Poznaj bliżej najistotniejsze zalety metody prania ekstrakcyjnego!

 • Precyzyjne usuwanie plam z tapicerki i dywanu - skuteczne odsysanie brudu z wykorzystaniem metody ekstrakcyjnej prania tapicerki i wykładzin sprawia, że nawet trudne plamy usuwane za jej pośrednictwem znikają na zawsze (także plamy z tłustego jedzenia, wina czy atramentu).

 • Stosunkowo krótki czas schnięcia tapicerki i dywanów - mimo, że czyszczenie parowe zwykle zajmuje mniej czasu niż pranie na mokro lub płukanie materiału wodą, właściwie wykonane pranie ekstrakcyjne umożliwia ograniczenie czasu czyszczenia jedynie do kilku godzin.

 • Usuwanie przykrych zapachów - metoda ekstrakcyjna prania tapicerki i tkanin umożliwia nie tylko usunięcie plam, ale i pozbycie się nieestetycznych zapachów.

 • Brak śladów czyszczenia - pranie mebli i tapicerek metodą ekstrakcji nie zostawia nieestetycznych osadów na ich powierzchni.

Wszechstronne zastosowanie metody ekstrakcyjnej - usuwanie plam z tapicerki i nie tylko!

Proces prania ekstrakcyjnego znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie wystarcza pranie powierzchniowe. Sprawdź, w jakich sektorach wykorzystywana jest metoda ekstrakcji!

W naszej pracy często spotykamy się z pytaniem "czy mogę prać tapicerkę meblową lub samochodową samemu?". Zarówno pranie ekstrakcyjne tapicerek samochodowych, jak i czyszczenie ekstrakcyjne dywanu, czyszczenie narożników, pranie tapicerki meblowej oraz odświeżanie tkanin metodą ekstrakcyjną możemy przeprowadzić samodzielnie po spełnieniu warunków, które zapewnią zabrudzonym materiałom gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności prania. Warunki te obejmują: znajomość technik procesu czyszczenia, dostęp do zaplecza sprzętowego oraz prawidłowe rozpoznanie typu zabrudzenia tapicerki lub wykładziny i dopasowanie do niego właściwych środków chemicznych. Ze względu na wysoką dostępność usług czyszczenia tapicerki metodą prania ekstrakcyjnego rekomendowanym jest jednak korzystanie z pomocy specjalistów, którzy przeprowadzą czyszczenie szybko i z gwarancją bezpieczeństwa.

Uwaga: pamiętaj, że niewłaściwie przeprowadzone pranie ekstrakcyjne tapicerek samochodowych i meblowych może skutkować trwałym uszkodzeniem czyszczonych powierzchni.

Ile kosztuje pranie metodą ekstrakcyjną - koszt technologii ekstrakcyjnego czyszczenia dywanów, tapicerek i nie tylko!

Koszt usług czyszczenia tapicerki metodą ekstrakcyjną, podobnie jak w przypadku prania dywanów i innych materiałów, może zależeć od wielu czynników. Można jednak przyjąć pewne ogólne rynkowe założenia:

 • Koszt prania tapicerki meblowej to w zależności od powierzchni czyszczonego materiału koszt 25-350 zł.

 • Za profesjonalne czyszczenie tapicerki samochodowej (w zależności od powierzchni tapicerki oraz rodzaju zabrudzeń) zapłacimy zwykle od 200 zł do 500 zł.

 • Dogłębne pranie dywanów metodą ekstrakcyjną wyniesie nasz portfel zwykle od 15 zł/m2 do 19 zł/m2.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami - z przyjemnością na nie odpowiemy! A jeśli chcesz zapoznać się efektami prania w naszej firmie, zajrzyj do naszych realizacji!


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.