• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak wyprać dywan z długim włosem?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wykładziny z długim włosiem to wyjątkowo designerski, ale i trudny do utrzymania w czystości dodatek do pomieszczeń. Zabrudzenia dywanu bywają uporczywe, ale można sobie z nimi poradzić! Jak prać dywan typu shaggy, aby go nie zniszczyć i sprawić, aby usuwanie brudu dywanowego stało się skuteczne? Odpowiadamy!

Spis treści:

 1. Pranie i czyszczenie dywanu shaggy - najważniejsze zasady
  a) Jak często prać i czyścić dywan shaggy?
  b) Częstotliwość odkurzania dywanu shaggy - czy częste odkurzanie dywanu shaggy może mu zaszkodzić?
  c) Jak trzepać dywan typu shaggy?
  d) Czyszczenie dywanów shaggy z plam - co warto o tym wiedzieć?
 2. Jak wyprać dywan shaggy w domu krok po kroku?
  a) Czym wyczyścić dywan shaggy - jaki detergent dywanowy wybrać?
  b) Pranie dywanów shaggy w domu - czego nie wolno robić?

Dowiedz się również, "Dlaczego powinniśmy prać wykładziny dywanowe"!

Pranie i czyszczenie dywanu shaggy - najważniejsze zasady

Zastanawiasz się, jak czyścić dywan shaggy? Poznaj najważniejsze zasady:

 • Stawiaj na delikatne, lecz regularne czyszczenie, skupiając się na odkurzaniu (z użyciem dedykowanej dywanom shaggy końcówki) i ostrożnym trzepaniu swojego dywanu.
 • Chcąc wybić zanieczyszczenia z dywanu shaggy korzystaj wyłącznie ze środków, przeznaczonych do czyszczenia dywanów z długim włosiem.
 • Miej na uwadze, że pranie pluszowego dywanu shaggy w warunkach domowych bez odpowiedniej wiedzy obarczone jest ryzykiem trwałego uszkodzenia jego włókien - jeśli nie masz pewności względem swoich umiejętności, skontaktuj się z firmą, która zajmie się Twoim dywanem za Ciebie!

Regularne czyszczenie dywanów (ich przebieg) warto dopasować ponadto do typu dywanu shaggy - zwróć uwagę, czy runo wykładziny ma taką samą długość na całej powierzchni dywanu (jeśli nie, poświęć więcej uwagi narażonym na uszkodzenie fragmentom).

Jak często prać i czyścić dywan shaggy?

Regularne usuwanie brudu dywanowego z dywanu o długim włosiu warto ograniczyć do odkurzania (dwa razy w tygodniu) i trzepania (mniej więcej raz na 3 miesiące). Pamiętaj, że częstotliwość czyszczenia warto dopasować do intensywności użytkowania dywanu (sypialnia jest znacznie mniej eksploatowana niż np. pokój dziecięcy). Mniej więcej raz w roku należy ponadto przeprowadzić ostrożne pranie dywanu (wieloletnie zaniedbania w przypadku dywanów z długim włosiem mogą skutkować powstaniem trwałych zabrudzeń).

Częstotliwość odkurzania dywanu shaggy - czy częste odkurzanie dywanu shaggy może mu zaszkodzić?

Jeśli chcesz zachować czystość i pozbyć się kurzu z dywanu shaggy odkurzanie jest nieodłącznym elementem codziennego dbania o porządek w Twoim domu. Mimo, że zalecanym jest odkurzanie dywanu z częstotliwością około 2 razy w tygodniu, codzienne odkurzanie nie będzie błędem. Pamiętaj jednak, aby robić to w sposób ostrożny z wykorzystaniem dopasowanej do długiego włosia szczotki.

Jak trzepać dywan typu shaggy?

Musisz wiedzieć, że dywany shaggy pozostają bardziej podatne na uszkodzenia niż inne typy wykładzin, dlatego w trakcie trzepania warto zachowywać wzmożoną ostrożność i unikać silnych wstrząsów (trzepanie należy ograniczyć do oklepywania). Twój dywan Ci za to podziękuje!

Czyszczenie dywanów shaggy z plam - co warto o tym wiedzieć?

Odpowiedź na pytanie, "jak prać dywan shaggy" nie jest jednoznaczna, ponieważ każdy dywan może być nieco inny. W trakcie usuwania plam warto jednak stosować się do kilku uniwersalnych rad:

 • Stawiaj na szybką reakcję - im szybciej wdrożysz odpowiednie kroki, tym większa szansa, że dywan uda się bezpiecznie i skutecznie wyczyścić.
 • Nie wcieraj plamy - jeśli zauważasz nadmiar płynu, postaraj się wtamponować część zabrudzenia z pomocą czystego ręcznika.
 • Unikaj wilgoci - zarówno dywan shaggy z reliefiem, jak i standardowe modele, nie znoszą wilgoci i łatwo ulegają pleśni. Pamiętaj o tym w trakcie suszenia!
 • Jeśli nie jesteś pewien swojej wiedzy w zakresie prania dywanów shaggy, wysoce rekomendowanym jest powierzenie czyszczenia specjalistom. Jeśli zdecydujesz się jednak na samodzielne czyszczenie, w pierwszej kolejności wypierz jedynie niewielki fragment dywanu, aby ograniczyć potencjalne uszkodzenia do minimum.

Jak wyprać dywan shaggy w domu krok po kroku?

Samodzielnie, ręczne czyszczenie dywanu shaggy może być ryzykowne - znacznie bardziej niż codzienna pielęgnacja dywanu shaggy. Sprawdź, jak zrobić to krok po kroku:

 1. Sprawdź etykietę dywanu.
 2. Zacznij od ostrożnego, wnikliwego odkurzania.
 3. Wybierz odpowiedni środek do czyszczenia i przeprowadź test na niewielkim fragmencie dywanu (ograniczysz w ten sposób potencjalne uszkodzenia)
 4. Przeprowadź ostrożne czyszczenie dywanu (równomiernie na całej jego powierzchni) ręcznie lub z użyciem odkurzacza piorącego z odpowiednią końcówką.

Uwaga: Najbezpieczniejszym posunięciem w odświeżaniu i usuwaniu plam z dywanu shaggy będzie pranie ekstrakcyjne przeprowadzone w dopasowanych warunkach z wykorzystaniem dedykowanych dywanowi preparatów i renomowanych urządzeń.

Jeśli zależy Ci na zachowaniu schludności swojego otoczenia, sprawdź również "Na czym polega ozonowanie mieszkania"!

Czym wyczyścić dywan shaggy - jaki detergent dywanowy wybrać?

Każde pranie dywanu shaggy powinno poprzedzać wnikliwe zapoznanie się ze strukturą wykładziny (indywidualnymi wymaganiami i potrzebami każdego odosobnionego modelu dywanu), a środki, wykorzystywane w trakcie czyszczenia powinny klasyfikować się jako nie tylko stosunkowo delikatne, ale i dopasowane do długiego włosia. Warto korzystać ponadto z dedykowanych dywanom shaggy urządzeń - jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pracujemy z dywanami w Czystojakdiabli skontaktuj się z nami - jesteśmy pod telefonem!

dywan z długim włosiem

Pranie dywanów shaggy w domu - czego nie wolno robić?

Pielęgnacja dywanu shaggy różni się nieco od czyszczenia innych typów wykładzin. Dowiedz się, czego należy bezwzględnie unikać podczas czyszczenia dywanu z długim włosiem!

 • Stosowanie agresywnych chemikaliów - chcąc prawidłowo wybić zanieczyszczenia z dywanu shaggy musimy zainwestować w dedykowane tym celom, renomowane środki czystości (najlepiej zrobić to w porozumieniu z osobą, która rozpozna uprzednio rodzaj zabrudzenia dywanu i pomoże wybrać środek, który nie uszkodzi jego włókien).
 • Silne tarcie - puszysty dywan shaggy pozostaje bardziej wrażliwy na tarcie niż jego krótko-włosowe odpowiedniki (zbyt intensywne czyszczenie łatwo może go zniszczyć).
 • Pranie w pralce - zarówno odświeżanie dywanu shaggy, jak i okresowe pranie musi odbywać się ręcznie (włochate dywany shaggy szybko wchłaniają wodę, dlatego proces schnięcia dywanu po wypraniu go w pralce może doprowadzić do trwałego uszkodzenia włókien lub zapleśnienia wykładziny).
 • Suszenie na słońcu - dywan z długim włosiem wystawiony na długotrwałe działanie słońca może ulec wyblaknięciu i ogólnemu osłabieniu kondycji włókien.
 • Suszenie suszarką - gorące powietrze, podobnie jak działanie słońca, może doprowadzić do trwałego uszkodzenia włókien wykładziny.Czyszczenie dywanu shaggy odkurzaczem

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat czyszczenia i prania wykładzin dywanowych? Skontaktuj się z nami!


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.