• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ile kosztuje czyszczenie wykładzin?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pranie dywanów i innych wykładzin niejednokrotnie wymaga profesjonalnego podejścia oraz specjalistycznych środków chemicznych i zajmuje wiele czasu. Z tego powodu coraz chętniej powierzamy te działania firmom. Czy pranie dywanów musi być drogie? O czym warto pamiętać i na co zwrócić uwagę, zamawiając pranie wykładzin oraz ile dokładnie zapłacimy za tę usługę? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

 1. Usługi prania wykładzin - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

1.1 Od czego zależy koszt czyszczenia wykładzin?

1.2 Co charakteryzuje profesjonalne czyszczenie wykładzin i jak rozpoznać wysokiej jakości usługi?

1.3 Czy profesjonalne pranie wykładzin musi być drogie?

 1. Ile dokładnie kosztuje pranie różnego rodzaju wykładzin?

2.1 Ile kosztuje kosztuje czyszczenie wykładzin dywanowych?

a) Jak przebiega proces profesjonalnego prania dywanów?

2.2 Ile kosztuje czyszczenie wykładzin biurowych?

a) Pranie wykładzin biurowych - czy warto podejmować się czyszczenia samodzielnie?

2.3 Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie tapicerki?

Usługi prania wykładzin - wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Na skuteczne pranie wykładzin dywanowych składają się: znajomość metod czyszczenia wykładzin, czas potrzebny na ich wdrożenie (w tym czas schnięcia wykładzin), odpowiednio dobrane do rodzaju tkaniny środki chemiczne oraz czyszczące urządzenia mechaniczne. Liczba powyższych elementów sprawia, że samodzielne pranie wykładziny dla wielu z nas może okazać się nieopłacalne. Dowiedz się, od czego zależą koszty zlecania czyszczenia innym, jak rozpoznać wysokiej jakości usługi i ile to kosztuje!

Od czego zależy koszt czyszczenia wykładzin?

Zamawiając pranie wykładzin należy brać pod uwagę kilka zmiennych, od których uzależnione będą czas i cena wykonania usługi. Cennik prania wykładzin może wahać się w zależności od następujących czynników:

 • typ materiału - wyróżniamy wiele podtypów wykładzin (np. wełniane, akrylowe, nylonowe), a metody czyszczenia każdej z nich mogą się od siebie różnić, w związku z czym zmianom ulega także ich cena;

 • powierzchnia - czyszczenie dużych powierzchni naturalnie wiąże się z proporcjonalnym podwyższeniem ceny wykonania usługi

 • rodzaj zabrudzeń - silne zabrudzenia wymagają bardziej zaawansowanych (a zatem droższych) metod czyszczenia niż proste zanieczyszczenia (naturalnie powstałe nieczystości pozostają prostsze w czyszczeniu niż np. plamy po specjalistycznych środkach przemysłowych)
 • region pobierania usług - ceny za tę samą usługę w różnych regionach Polski mogą różnić się w stosunku do siebie
 • indywidualne dodatki - jeśli np. zależy Ci na użyciu jedynie antyalergicznych środków chemicznych w czyszczeniu, prawdopodobnie będziesz musiał liczyć się ze zwiększeniem kosztów jego przeprowadzenia

Co charakteryzuje profesjonalne czyszczenie wykładzin i jak rozpoznać wysokiej jakości usługi?

Czyszczenie wykładzin dywanowych wiąże się z pewnymi czynnikami, które mogą decydować o jakości usług. Dokonując wyboru wykonawcy zwróć uwagę na:

 • metody prania wykładzin - do typu wykładziny należy dopasować metody jej czyszczenia; możesz zapytać o nie swojego wykonawcę

 • realizacje firmy - sprawdź przykłady realizacji firmy w zakresie prania wykładzin (każda wartościowa firma je posiada)
 • cenę - zbyt niska cena powinna wzmóc twoją czujność

Wiele w kwestii ceny zależy od metod prania wykładzin, a więc od stopnia zaawansowania zabrudzeń włókien wykładziny. Istotne w tej kwestii pozostaje również częstotliwość prania (regularne pranie wykładzin wiąże się ze zniżkami wśród wielu wykonawców).

Czy profesjonalne pranie wykładzin musi być drogie?

Już wiesz, że cenę czyszczenia wykładzin należy uzależnić od kilku czynników. Czy do utrzymania czystości wykładzin dywanowych potrzebne są jednak duże nakłady finansowe? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ pojęcie "kosztowny" należy do subiektywnych. Niemniej za odświeżenie wykładziny zapłacimy znacznie mniej niż za specjalistyczne pranie wykładzin; uśredniona cena za 1 m2 będzie wynosiła od 10 do 16 zł za m2.

Uwaga: warto mieć na uwadze, że zamawiając czyszczenie wykładzin naszą uwagę powinna zwrócić zbyt niska cena wykonania.

Ile kosztuje pranie różnego rodzaju wykładzin?

Za czyszczenie dywanu o powierzchni około 10m2, zgodnie ze stawkami rynkowymi, zapłacimy min. 100 zł, do nawet 180 zł. Czy to jednak oznacza, aby próbować wykonywać czyszczenie wykładzin samodzielnie? W przypadku dużych powierzchni zdecydowanie zleć pranie wykładzin profesjonalistom (unikniesz wielu godzin męczącej pracy, które do tego mogą nie przełożyć się na pożądany efekt). Pamiętaj, że regularne pranie wykładzin wśród większości wykonawców wiąże się ze zniżką. Sprawdź, ile dokładnie zapłacisz za czyszczenie różnych typów włókien!

Ile kosztuje kosztuje czyszczenie wykładzin dywanowych?

Cena uzależniona jest od rodzaju czyszczonego materiału wykładziny, powierzchni wykładziny, typów środków czyszczących, metody usuwania plam oraz innych istotnych czynników. Zwykle jednak przyjmuje się, że za czyszczenie tego rodzaju materiałów należy spodziewać się stawki od 13 do 16 zł za m2. Pamiętaj, że redukcja z powierzchni wykładziny zabrudzeń o charakterze trwałym (wysoce zaawansowanym) może kosztować Cię nieco więcej!

Jak przebiega proces profesjonalnego prania dywanów?

U nas, w Czysto Jak Diabli, czyścimy wykładziny od lat i wiemy, jak wiele pracy i cennego czasu zajmuje ten proces. Podczas prania wykładzin czyścimy i moczymy tylko te elementy, które odpowiadają za praktyczną estetykę dywanu, z kolei przed każdym praniem wykładzinę odkurzamy i przeprowadzamy szereg czynności, mających na celu ochronę włókien. Dzięki temu posiadamy pewność, że Państwa dywan nie ulegnie zwinięciu, falowaniu i nie skurczy się. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących tego, jak przeprowadzić pranie wykładziny i tego, jak my robimy to w naszym warsztacie, skontaktuj się z nami!

Ile kosztuje czyszczenie wykładzin biurowych?

Na rynku usług czyszczenia do prania wykładziny używamy licznych środków i specjalistycznych urządzeń, z kolei do rodzaju wykładziny metodę prania dopasowujemy w sposób indywidualny; zarówno w przypadku wykładzin domowych, jak i biurowych. Wszystkie te elementy składają się na uśrednioną cenę czyszczenia od 10 zł do 13 zł za m2.

Pranie wykładzin biurowych - czy warto podejmować się czyszczenia samodzielnie?

W biurach, gdzie rekomendowanym jest regularne czyszczenie wykładzin, pranie i odkurzanie wykładzin należy przeprowadzać przynajmniej z użyciem odkurzacza piorącego. Warto mieć na uwadze, że pranie wykładzin dywanowych (biurowych) wiąże się z koniecznością zakupu odpowiednich środków chemicznych, z kolei metodę czyszczenia należy dopasować do rodzaju czyszczonej powierzchni na poziomie strukturalnym. Między innymi z tych powodów chcąc przeprowadzić czyszczenie wykładzin biurowych samodzielnie należałoby uzbroić się w daleko idącą cierpliwość. Proces ten może zajmować nawet dziesiątki godzin, a samo czyszczenie dywanów i innych powierzchni wykładzin, mimo włożonej w nie pracy, w przypadku braku znajomości metod pracy z włóknami mogłoby skutkować niepowodzeniem, a nawet zniszczeniem materiału. To właśnie dlatego w biurze pranie wykładzin zdecydowanie warto powierzyć zewnętrznemu wykonawcy.

Uwaga: zlecając pranie wykładziny profesjonalnej pralni lub fachowcowi masz ponadto pewność, że praca zostanie wykonana na czas i zgodnie z najwyższymi normami.

Ile kosztuje profesjonalne czyszczenie tapicerki?

Zamawiając pranie wykładzin i tapicerek w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na cenę wykonania usługi; stawki poniżej 150 zł (za całość) zdecydowanie powinny wzmóc naszą czujność. Pranie tapicerki z użyciem stosunkowo tanich środków, podobnie jak pranie wykładzin wysoką temperaturą sprawdza się wyłącznie w niektórych przypadkach; w innych może przynieść nieodwracalne szkody. Standardowe ceny rynkowe za pranie tapicerek wahają się w przedziale od 180 zł do 400 zł.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły:


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.