• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak wyczyścić bardzo brudny dywan?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czy da się wyczyścić dywan sodą oczyszczoną? Jak wyprać dywan shaggy i pozbyć się tłustych plam? I wreszcie: jak wyczyścić dywan szybko i tanio oraz czy to w ogóle możliwe? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

 1. Domowe metody czyszczenia brudnych dywanów - odkurzacz piorący, soda oczyszczona i wszystko, co musisz o tym wiedzieć!
  a) Kuchenne sposoby na brudny dywan - jak wyczyścić dywan domowymi sposobami z tłustych plam i w jaki sposób wyprać dywan, aby go nie zniszczyć?
  b) Czym wyczyścić dywan shaggy - rodzaj dywanu ma znaczenie!
 2. Profesjonalne metody czyszczenia dywanów
  a) Jak rodzaj dywanu wpływa na sposób czyszczenia włókien dywanowych?

Domowe metody czyszczenia brudnych dywanów - odkurzacz piorący, soda oczyszczona i wszystko, co musisz o tym wiedzieć!

Istnieje wiele metod czyszczenia dywanów domowymi sposobami. Technikę czyszczenia dywanu należy uzależnić jednak od kilku czynników. Musisz wziąć pod uwagę rodzaju dywanu oraz typ zabrudzenia (w przypadku kawowej plamy należy postąpić inaczej niż w przypadku plamy tłustej), a następnie dopasować do niego odpowiedni środek czyszczący.

Jeśli chodzi o same techniki w przypadku samodzielnego czyszczenia dywanów wymieniane są najczęściej:

 • czyszczenie odkurzaczem piorącym
 • czyszczenie punktowe dywanu z pomocą sody oczyszczonej
 • czyszczenie dywanów wełnianych i syntetycznych z pomocą octu
 • usuwanie z naturalnych dywanów plam solą

Uwaga: Jeśli chcemy wyczyścić dywan wodą, octem, sodą oczyszczoną lub innymi domowymi metodami, należy mieć na uwadze, że szczególnie w przypadku trudnych plam koniecznym może okazać się skontaktowanie się z firmą czyszczącą dywany, z kolei pranie dywanów typu naturalnego octem lub czyszczenie dywanu sodą może zakończyć się nie usunięciem, ale utrwaleniem zabrudzenia. Czy jednak domowe wyczyszczenie dywanów jest niemożliwe? Przyjrzyjmy się poszczególnym metodom!

Kuchenne sposoby na brudny dywan - jak wyczyścić dywan domowymi sposobami z tłustych plam i w jaki sposób wyprać dywan, aby go nie zniszczyć?

Wszystkie dywany wymagają czyszczenia - to pewne. Odpowiednie wyczyszczenie dywanu zakłada:

 • krótki czas reakcji - brudny dywan należy poddać czyszczeniu jak najszybciej.
 • wybór odpowiednich środków czyszczących - przecież najskuteczniejsze czyszczenie dywanu to takie, które jest zarówno owocne, trwałe jak i bezpieczne.

Czasami wystarczy odkurzyć dywan, aby przywrócić mu niedawno utraconą estetykę (regularne odkurzanie dywanu znacznie ułatwia pranie). Gdy jednak to nie wystarczy możesz skorzystać z kuchennego sposobu czyszczenia dywanów z pomocą sody:

 • zacznij czyszczenie dywanu od wtamponowania mokrego miejsca ręcznikiem papierowym
 • następnie należy wyczyścić dywan, wylewając w miejscu plamy odrobinę roztworu sody oczyszczonej i wody - zapierz to miejsce! (uprzednio weź pod uwagę rodzaj dywanu i upewnij się, roztwór oraz jego temperatura nie uszkodzą jego włókien)
 • następnie odkurz dywan (regularne czyszczenie dywanu odkurzaczem piorącym to doskonały sposób na podstawowe wyczyszczenie powierzchni dywanów i odświeżenie ich)

Uwaga: przed przystąpieniem do czyszczenia dywanu sprawdź koniecznie, czy środek, jakiego używasz, biorąc pod uwagę rodzaj dywanu, okaże się bezpieczny. Zdecydowanie nie rekomendujemy stosowania tanich środków czyszczących i octu! Jeśli masz wątpliwości względem stosowanych środków, skontaktuj się z nami - w firmie czyszczącej dywany na co dzień nie ma miejsca na błędy!

Czym wyczyścić dywan shaggy - rodzaj dywanu ma znaczenie!

Zabrudzony dywan typu shaggy (niezależnie od jego typu) wymaga innego podejścia niż dywany naturalne (np. dywan wełniany) lub syntetyczne. Najskuteczniejsze czyszczenie dywanu shaggy powinno opierać się o profesjonalną wiedzę, która zapobieganie zniszczeniom. Dywany należy prać przecież przede wszystkim w sposób niezagrażający ich włóknom: różne typy dywanów inaczej znoszą różne techniki czyszczenia.

dywan shaggy

W przypadku dywanów typu shaggy najlepszym sposobem na odświeżenie dywanu jest delikatne pranie dywanu odkurzaczem piorącym o odpowiednich parametrach lub najlepiej samo regularne odkurzanie oraz dodatkowo okresowe czyszczenie z użyciem profesjonalnych technik i urządzeń - warto w tym celu skorzystać z usług firmy. Usługi czyszczenia dywanów obejmują bowiem pełne zapoznanie ze strukturą dywanu i typem zabrudzenia - dzięki temu zarówno odświeżanie dywanów, jak i zorganizowane czyszczenie dywanów wielokolorowych pozostaje całkowicie skuteczne i bezpieczne.

Profesjonalne metody czyszczenia dywanów - czyli co zrobić, kiedy samodzielne pranie dywanu nie wystarczy?

Techniki czyszczenia dywanów naturalnych i syntetycznych należy rozróżnić na dwie grupy:

 • domowe sposoby usuwania plam (skuteczne przy niewielkich zabrudzeniach, lecz niosące ze sobą ryzyko uszkodzenia włókien dywanu)
 • profesjonalne czyszczenie powierzchni dywanów (wykorzystujące profesjonalne urządzenia, techniki i środki czyszczące - szczególnie polecane wśród dywanów naturalnych)

Jeśli domowe czyszczenie dywanu zawodzi lub nie jesteś pewien swojej wiedzy, w takiej sytuacji czyszczenie dywanów warto powierzyć firmie czyszczącej dywany. Dzięki temu pranie dużego dywanu, czyszczenie dywanów wykonanych z delikatnych włókien czy pranie drogiego wełnianego dywanu przestanie sprawiać Ci zmartwienia i zyskasz pewność, że Twój dywan trafia w najlepsze ręce. Skontaktuj się z nami i sprawdź sam!

Sprawdź nasze pozostałe artykuły takie jak:


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.