• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak usunąć krew z kanapy?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niewielkie skaleczenie podczas obierania warzyw czy drobny wypadek podczas obcinania paznokci - takie sytuacje zdarzają się w każdym domu. Niestety zdarza się, że prowadzą one do uporczywych krwawych plam na kanapie, dywanie czy ubraniach. Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie usunąć takie zabrudzenia, jesteś we właściwym miejscu! Czy zmywanie krwi jest bezpieczne? Jak zmyć plamy krwi domowym sposobem, nie uszkadzając tapicerki? Odpowiadamy!

 • Najlepszym sposobem na plamy z krwi na kanapie jest ostrożne wtamponowanie jej w miejscu zabrudzenia i delikatne pranie z użyciem zimnej wody (nie używaj w tym celu jednak niesprawdzonych, sklepowych detergentów).

 • Jak usunąć krwawe plamy? Przede wszystkim bez zwłoki. A jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w czyszczeniu tapicerki meblowej, skontaktuj się z nami w Czystojakdiabli!

Spis treści:

 1. Zaschnięte plamy z krwi - charakterystyka

 2. Skuteczne sposoby na świeże plamy z krwi na sofie - czym zmyć krew z kanapy?

  a) Jak zmyć krew z sofy ze skóry?

  b) Czy soda oczyszczona usuwa krew?

 3. Jak usunąć stare plamy z krwi?

 4. Jak sprać plamy z krwi z tkanin i wykładzin?

  a) Usuwanie plam z krwi na ubraniach - jak usunąć zaschniętą krew z tkaniny?

  b) Usuwanie plam krwi z prześcieradła - jak to zrobić?

  c) Jak usunąć plamy krwi z dywanu?

Dowiedz się również, "Jak wyprać dywan z długim włosiem"!

Zaschnięte plamy z krwi - charakterystyka

Krew to substancja, która po pewnym czasie zastyga i wchodzi w głębsze struktury materiału, czyniąc plamę bardziej widoczną i trudniejszą do usunięcia. Zaschnięte plamy z krwi są szczególnie problematyczne, gdyż wymagają precyzyjnego i cierpliwego podejścia. Warto mieć ponadto na uwadze, że zmywanie krwi bez odpowiedniej wiedzy i środków czyszczących każdorazowo wiąże się z ryzykiem pogłębienia problemu lub spowodowania trwałych uszkodzeń materiału - ostrożne podejście w czyszczeniu to podstawa!

Skuteczne sposoby na świeże plamy z krwi na sofie - czym zmyć krew z kanapy?

Zaschnięte ślady krwi pozostają znacznie bardziej problematyczne niż świeża krew, dlatego w pierwszej części artykułu skupimy się na wywabianiu plam z krwi zaraz po ich zauważeniu. Poznaj domowe sposoby w walce z zabrudzeniami!

 • Miękka ściereczka: W pierwszej kolejności spróbuj "wchłonąć" plamy krwi bezpośrednio wilgotną ściereczką, unikając ich szorowania i wcierania.

 • Woda gazowana: Bezpieczną, domową alternatywą odplamiacza w spreju jest właśnie woda gazowana! Nakrop plamę, a następnie delikatnie ją ususz (metoda może być skuteczna również w przypadku usuwania plam krwi na ubraniu).

 • Płyn do mycia naczyń: Mimo, że płyn do naczyń nie stanowi wskazanej metody usuwania plam z tapicerki, możesz spróbować nałożyć kilka kropel substancji, delikatnie ją wcierając - w dalszej kolejności całość zmyj zimną wodą.

 • Lód: usuwanie świeżych śladów krwi z pomocą lodu to strzał w dziesiątkę w przypadku delikatnych tkanin! Przyłóż kostkę lodu do plamy, a krew powinna zacząć krzepnąć i łatwiej będzie ją usunąć.

Chociaż powyższe metody mogą okazać się skuteczne w walce z mniej intensywnymi plamami warto mieć na uwadze, że zarówno usuwanie zaschniętej plamy krwi, jak i pozbywanie się świeżych plam krwi wiąże się z ryzykiem ich pogłębienia. W przypadku większych zabrudzeń lub wątpliwości co do właściwości materiału, zalecamy skorzystanie z usług specjalisty w dziedzinie czyszczenia tapicerki. Czy wiesz, że profesjonalne podejście gwarantuje nie tylko skuteczność i bezpieczeństwo Twoich mebli, ale i ich swoistą impregnację?

Czy soda oczyszczona usuwa krew?

Soda oczyszczona znana jest ze swoich właściwości czyszczących, natomiast w przypadku usuwania plam z mebli jej skuteczność w bywa "różna". W niektórych przypadkach pomaga usunąć krew, ale zawsze zachowuj ostrożność i przeprowadź próbę na niewielkim fragmencie materiału.

Uwaga: Pamiętaj, że to, co naprawdę pomaga usunąć krew, to przede wszystkim zdrowy rozsądek i możliwie szybka reakcja!

usuwanie zabrudzeń z kanapy

Jak usunąć stare plamy z krwi?

Stare plamy z krwi mogą być szczególnie uporczywe i trudne do usunięcia, zwłaszcza jeśli od momentu ich powstania upłynęło już sporo czasu. Tkanina miała okazję przyswoić pigment, co komplikuje proces czyszczenia. Usuwanie starych plam z sofy nie jest jednak niemożliwe. Poznaj kilka domowych sposobów na usuwanie zaschniętych plam krwi na kanapie!

 1. Zimna woda i sól: Nawet jeśli plama jest stara, solanka (mieszanka zimnej wody i soli) może okazać się skuteczna w walce z nią. Nanieś odrobinę mieszanki na zabrudzenie, delikatnie wcierając, a po upływie kilku minut spłucz.

 2. Płyn do mycia naczyń: Stara plama z krwi na tapicerce może ulec wywabieniu w połączeniu z płynem do naczyń (nanieś kilka kropel na plamę, ostrożne wetrzyj, a następnie spłucz). Uprzednio zapoznaj się jednak z wymaganiami swojej tapicerki - w przeciwnym wypadku możesz spowodować jej uszkodzenie!

 3. Mleko: Mleko zawiera enzymy, które mogą pomóc w rozkładzie białka krwi. Możesz zanurzyć cały zabrudzony obszar w mleku lub nanieść je bezpośrednio na plamę, a następnie opłukać po kilku godzinach. Przed rozpoczęciem próby usunięcia zaschniętej plamy z krwi sprawdź jednak etykietę z wymaganiami materiału!

Mimo że powyższe metody bywają skuteczne, trzeba pamiętać o istniejącym ryzyku. Niekiedy próby domowego czyszczenia mogą jedynie pogłębić problem, rozprowadzając plamę czy też uszkadzając strukturę materiału. Jeśli masz wątpliwości co do skuteczności tych metod lub obawiasz się o stan swojej tapicerki, zalecamy skorzystanie z usług specjalisty w dziedzinie czyszczenia tapicerki. Specjaliści dysponują odpowiednimi narzędziami i preparatami, które nie tylko skutecznie usuną plamę, ale również zachowają nienaruszony wygląd Twojego mebla.

Jak sprać plamy z krwi z tkanin i wykładzin?

Plamy z krwi na tkaninach i wykładzinach mogą być prawdziwym koszmarem dla każdego gospodarza domu. Krew jest jednym z najtrudniejszych zabrudzeń do usunięcia, zwłaszcza gdy plama jest już zaschnięta lub osadzona na delikatnej tkaninie. Jak usunąć plamy z krwi na ubraniach i wykładzinach? Poznaj nasze wskazówki!

 1. Zawsze działaj szybko: Im szybciej zajmiesz się czyszczeniem plam krwi, tym łatwiej będzie ją usunąć. Pamiętaj, by unikać pocierania, gdyż może to powodować dalsze wnikanie plamy w tkaninę. Lepiej jest delikatnie "deptać plamę" (tamponować ją), aby usunąć nadmiar krwi.

 2. Używaj zimnej wody: Gorąca woda może sprawić, że białko w krwi ściśnie się, co utrudni jej usunięcie. Zawsze zaczynaj od płukania w zimnej wodzie.

 3. Przeprowadź test: Nawet chcąc szybko usunąć plamę, zanim użyjesz jakiegokolwiek środka czyszczącego, przeprowadź test na niewidocznej części tkaniny lub wykładziny, aby upewnić się, że nie zniszczysz materiału.

 4. Unikaj silnych chemikaliów: Chociaż mogą one być skuteczne, mogą również uszkodzić tkaninę. Chcąc bezpiecznie zmyć krew z ubrania spróbuj łagodniejszych środków domowych, takich jak sól, soda oczyszczona czy mleko.

 5. Odkurz wykładzinę przed czyszczeniem: Pomaga to w usunięciu wszelkich luźnych zanieczyszczeń i ułatwia pracę.

 6. Skonsultuj się ze specjalistą: Jeśli plama jest szczególnie trwała lub znajduje się na bardzo delikatnej tkaninie, może być warto skorzystać z profesjonalnego serwisu czyszczenia.

Usuwanie plam z krwi na ubraniach - jak usunąć zaschniętą krew z tkaniny?

Krwiste plamy na ubraniach pozostają niejednokrotnie równie problematyczne, co plamy z krwi na kanapie - ich usunięcie nie jest jednak niemożliwe. Jak wywabić plamy z krwi z tkanin? Odpowiadamy!

 1. Namaczanie w zimnej wodzie: Najpierw namocz ubranie w zimnej wodzie przez 30 minut do godziny (zimna woda pomaga rozluźnić zaschnięte cząsteczki krwi)

 2. Stosuj sól lub sól kuchenną: chcąc zmyć plamy krwi uprzednio możesz posypać je solą lub sodą oczyszczoną, delikatnie wcierając substancję w materiał (pozostaw go tak na kilka minut, a następnie spłucz całość zimną wodą)

 3. Używaj mydła: Delikatne mydło w płynie może pomóc w przenikaniu do tkaniny i rozpuszczeniu plamy. Wcieraj mydło palcami, a po kilku minutach delikatnie spłucz zabrudzenie.

 4. Stosuj enzymatyczne detergenty: Detergenty zawierające enzymy są zaprojektowane do rozkładania białek, takich jak krew. Zastosuj je zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Jak usunąć plamy krwi z dywanu?

Jak usunąć plamy z krwi z dywanu? Poznaj nasze rady!

 1. Działaj szybko: Im szybciej podejmiesz działania, tym łatwiej będzie usunąć plamę. Staraj się nie wciskać krwi głębiej w włókna dywanu podczas czyszczenia.

 2. Używaj zimnej wody: Nigdy nie używaj ciepłej wody na świeże plamy z krwi, ponieważ może to spowodować, że białko w krwi skrzepnie i stanie się trudniejsze do usunięcia.

 3. Wchłaniaj, nie pocieraj: Używaj czystej, białej ściereczki lub papierowego ręcznika, aby delikatnie wchłaniać krew. Pocieranie może powodować rozprzestrzenianie się plamy.

Dowiedz się również "Jak wyprać wełniany dywan"!

W przypadku poważniejszych plam, zawsze warto zwrócić się do specjalisty. Profesjonalne usługi czyszczenia gwarantują skuteczność oraz bezpieczeństwo dla Twojego wnętrza. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zaniepokojony plamą na kanapie czy dywanie, pochopne działanie może tylko pogorszyć sytuację.


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.