• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pranie tapicerki samochodu, podobnie jak okresowe pranie tapicerki kanapy w domu oraz pranie dywanów, jest konieczne do zachowania czystości wnętrza pojazdu. Czy usługa mycia tapicerki jest droga? Od czego zależy średnia cena prania wnętrza auta i jaką rolę odgrywają w tym sektorze środki czyszczące? Odpowiadamy!

 • Cena prania dywanu, podobnie jak cena prania kanapy samochodowej, zależy od wielu czynników, m. in. od rodzaju tapicerki i typu samochodu.

 • W przypadku prania dywanów i tapicerek niezbędne jest profesjonalne podejście (pranie tapicerki foteli bez odpowiedniej wiedzy, środków i urządzeń może zakończyć się ich zniszczeniem)

 • Warto wiedzieć, że regularne odświeżanie tapicerki samochodowej pozwala na obniżenie cennika prania samochodów u firm oferujących usługi czyszczenia prania dywanów i tapicerek. Jeśli nie jesteś pewien swojej wiedzy lub brakuje Ci czasu, skontaktuj się z nami w Czystojakdiabli - pomożemy!

Spis treści:

 1. Czyszczenie wnętrza samochodu i pranie tapicerki samochodowej domowym sposobem z pomocą odkurzacza piorącego - czy samodzielne pranie auta jest możliwe i ile to kosztuje?

 2. Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej - cena prania tapicerki
  a) Pranie tapicerki siedzeń i kanapy tapicerki samochodowej - uważaj na oszustów!
  b) Ile kosztuje pranie tapicerki materiałowej i tapicerki skórzanej - koszt mycia tapicerki i czyszczenia tapicerki samochodowej

Czyszczenie wnętrza samochodu i pranie tapicerki samochodowej domowym sposobem z pomocą odkurzacza piorącego - czy samodzielne pranie auta jest możliwe?

Podróżując z dziećmi lub zwierzętami możemy mieć pewność, że na tapicerce znajdziemy ślady ich obecności - mimo, że pozornie najłatwiej jest przeprowadzić pranie auta samemu, samodzielne pranie tapicerki samochodowej domowym sposobem nie należy do rekomendowanych metod prania. Dzieje się tak dlatego, że pranie, czyszczenie tapicerki skórzanej foteli i czyszczenie materiałowych kanap bez odpowiedniej wiedzy może spowodować zniszczenie tych elementów. Kompleksowe pranie tapicerki obejmuje wiele czynności, między innymi: przygotowanie miejsca prania tapicerki, wybór środków czyszczących (pranie tapicerki skórzanej traktujemy inaczej niż pranie materiałowej tapicerki pojazdu), zastosowanie profesjonalnych urządzeń.

Czyszczenie wnętrza auta samemu należy przeprowadzać w sposób przemyślany i warto wdrażać je wyłącznie, gdy posiadamy ku temu stosowną wiedzę - wiele zależy od rodzaju tapicerki samochodowej i innych indywidualnych czynników.

Uwaga: środki do prania tapicerki niskiej jakości mogą powodować nieodwracalne zniszczenia tapicerki skórzanej foteli i kanapy, dlatego tapicerkę samochodową warto czyścić za pośrednictwem firmy. Jeśli jednak chcesz przeprowadzić pranie auta samemu pamiętaj: pranie jedynie zbrudzonego fragmentu tapicerki skutkuje powstaniem wyraźnego kontrastu pomiędzy wyczyszczonym elementem tapicerki auta, a pozostałą częścią foteli samochodowych. Nigdy tego nie rób!

Profesjonalne pranie tapicerki samochodowej - cena prania tapicerki

Czy profesjonalne pranie tapicerki musi kosztować krocie? Koszt prania tapicerki samochodu może wahać się w zależności od wielu czynników. W przypadku większości firm czyszczących tapicerki usługa czyszczenia tapicerki to jednak koszt rzędu 250-500 zł. Co składa się na tę cenę?

Pranie tapicerki obejmuje zwykle:

 • pranie foteli samochodowych
 • pranie kanapy tylnej samochodu
 • pranie podsufitki, zagłówków i podkłokietników
 • pranie dywanów materiałowych
 • czyszczenie podłogi z pomocą odkurzacza piorącego
 • pranie bagażnika samochodowego

Kompleksowa usługa firmy czyszczącej, przeprowadzającej pranie tapicerki auta obejmuje nie tylko pranie pojedynczych elementów pojazdu (pranie fotela, kanapy itd.) - usługa wykonania prania samochodu to znacznie więcej! Kompleksowe pranie tapicerki u profesjonalnej firmy czyszczącej obejmuje gwarancję bezpieczeństwa prania tapicerki pojazdu.

Pranie tapicerki siedzeń i kanapy tapicerki samochodowej - uważaj na oszust

Usługi prania tapicerki tracą na jakości wobec zbyt niskiej kwoty. Cena prania kanapy i kompleksowego czyszczenia tapicerki siedzeniowej obejmuje m. im. pranie wnętrza samochodu, zastosowanie właściwych środków czyszczących (profesjonalne środki do prania tapicerki sprzedawane są w wyższych cenach niż te z niskiej półki).

Uwaga: To, ile kosztuje czyszczenie tapicerki pojazdu, zależy od stopnia zabrudzeń, a więc częstotliwości mycia - regularne pranie tapicerki samochodowej pozwala na uzyskanie zniżek i ograniczenie ogólnych kosztów czyszczenia.

Ile kosztuje pranie tapicerki materiałowej i tapicerki skórzanej - koszt mycia tapicerki i czyszczenia tapicerki samochodowej w zależności od rodzaju tapicerki

Koszt prania tapicerki samochodowej może wahać się od rodzaju tapicerki - ile kosztuje wypranie tapicerki skórzanej i materiałowej? Odpowiadamy! Na płaszczyźnie czynników, od których zależy cena prania standardowej tapicerki samochodowej możemy przyjąć kilka zależności:

 • Czyszczenie tapicerki skórzanej zwykle jest nieco droższe niż czyszczenie tapicerki materiałowej.
 • Pranie tapicerki samochodu miejskiego jest tańsze niż zlecenia prania tapicerki u samochodów klasy średniej i wyższej.

Mimo niewielkich różnic zarówno w przypadku prania tapicerki materiałowej, jak i skórzanej konieczne jest zastosowanie odpowiedniej wiedzy i środków czyszczących. Nie jesteś pewien swojej wiedzy? A może interesuje Cię kwestia prania tapicerki meblowej lub zastanawiasz się, jak wygląda proces prania tapicerki w Czystojakdiabli? Kompleksowa usługa prania w naszej firmie to połączenie skuteczności, bezpieczeństwa i komunikatywności - nie musisz obawiać się niedomówień! W ramach czyszczenia tapicerki samochodowej oferujemy ponadto szereg udogodnień (m. in. możliwe jest mobilne czyszczenie tapicerki) - skontaktuj się z nami i sprawdź sam!

Sprawdź nasze pozostałe artykuły:


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.