• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Proces ozonowania to coraz popularniejsza technika dezynfekcji mieszkania i oczyszczania powietrza. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu i rozwiniemy odpowiedź na związane z nim pytania. Czemu służy ozonowanie pomieszczeń, jak często warto to robić i czy to bezpieczne? Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

 1. Na czym polega ozonowanie?
 2. Jak wygląda ozonowanie mieszkania z perspektywy domownika?
  a) Czy ozonowanie mieszkania jest bezpieczne?
  b) Jak często trzeba powtarzać ozonowanie mieszkania?
 3. Ozonowanie mieszkania – opinie oraz kiedy warto ozonować mieszkanie?
  a) Skuteczne ozonowanie mieszkania – cena, czyli ile kosztuje ozonowanie mieszkania?

Na czym polega ozonowanie?

Ozonowanie pomieszczeń to proces obejmujący poddanie powietrza działaniu ozonu (O3), który wnikliwie dezynfekuje przestrzeń, eliminując wszelkiej maści zanieczyszczenia i usuwając zapachy. To jednak nie wszystko - sprawdź, co daje ozonowanie mieszkania!

 • Do najwyraźniejszych efektów ozonowania mieszkania należy włączyć skuteczną dezynfekcję (nawet pojedyncze ozonowanie mieszkania może zabić wszystkie obecne w nim bakterie, wirusy oraz grzyby) oraz eliminację roztoczy.

 • Regularne stosowanie ozonowania mieszkania istotnie obniża w nim ilość drobnoustrojów i alergenów na co dzień (poprawa jakości powietrza po ozonowaniu szczególnie zauważalna jest dla alergików i astmatyków).

 • Jednorazowe ozonowanie mieszkania pozwala wyeliminować z niego wszystkie niekorzystne zapachy, np. powstałe na skutek obecności w domu zwierząt, pleśni, zgnilizny czy dymu tytoniowego (jednocześnie zapach po ozonowaniu pozostaje zupełnie niewyczuwalny).

 • Istotnym efektem ozonowania mieszkania jest dezynfekcja trudno-dostępnych miejsc (m. in. rozmaitych szczelin czy ukrytych szpar).

 • Pojedyncze ozonowanie mieszkania pozwala na usunięcie z niego nie tylko standardowych zanieczyszczeń, ale i szkodliwych związków chemicznych, np. tlenku azotu czy rozmaitych związków lotnych.

 • Ozonowanie sprawdza się nie tylko w domach, ale i w biurach, szpitalach i innych miejscach pracy (ozonowaniu można poddać również samochód).

Uwaga: samodzielne ozonowanie mieszkania bezpieczne jest tylko wówczas, gdy osoba przeprowadzająca ten proces posiada niezbędną do tego celu, certyfikowaną wiedzę oraz profesjonalne zaplecze sprzętowe. W przeciwnym wypadku proces może zakończyć się uszczerbkiem na zdrowiu dla wszystkich osób mieszkających w domu.

Jak wygląda ozonowanie mieszkania z perspektywy domownika?

Na czym dokładnie polega ozonowanie nieruchomości i jak często powtarzać ozonowanie mieszkania? Odpowiadamy!

 • Decydując się na ozonowanie pierwszej kolejności domownicy zobowiązani są wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne, a następnie opuścić ozonowane pomieszczenia wraz ze zwierzętami domowymi na czas całego procesu (czas ozonowania zależy od wielu czynników, jednak zwykle zamyka się on w granicach kilku godzin).

 • W trakcie nieobecności domowników do pomieszczenia wtłaczany jest ozon (trójatomowa cząsteczka tlenu) - gaz wypuszczany za pośrednictwem ozonatora i obsługującego go specjalisty miesza się z powietrzem, dezynfekując przestrzeń.

 • Domownicy mogą wrócić do ozonowanych pomieszczeń najwcześniej około godziny po zakończeniu tego procesu, jednak przed ponownym wejściem zalecanym jest odczekanie około 4 godzin.

Czy ozonowanie mieszkania jest bezpieczne?

O bezpieczeństwie procesu ozonowania decyduje przede wszystkim jakość usługi ozonowania, na którą składają się: czas ozonowania, jakość generatora (ozonatora do mieszkania), technika pracy oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa. Wysoce nie-rekomendowanym jest podejmowanie się tego procesu samodzielnie - może to skutkować groźnym wypadkiem. W Czystojakdiabli pracujemy w oparciu o wieloletnie doświadczenie w ozonowaniu i potwierdzoną certyfikatami, branżową wiedzę, dzięki którym jesteśmy w stanie zapewnić domownikom nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale i pełną skuteczność usługi ozonowania.

Jak często trzeba powtarzać ozonowanie mieszkania?

Częstotliwość stosowania ozonowania mieszkania uzależniona jest od wielu czynników, między innymi: celu ozonowania oraz miejsca i warunków tego procesu. Celem uzgodnienia czasu ozonowania i jego częstotliwości warto skontaktować się z ekspertem, który dopasuje te elementy do indywidualnych potrzeb Klientów (w uśrednieniu przyjmuje się, że warto robić to kilka razy w ciągu roku).

Ozonowanie mieszkania – opinie oraz kiedy warto ozonować mieszkanie?

Mimo, że odpowiedź na pytanie "jak często powtarzać ozonowanie mieszkania" nie jest jednoznaczna, przyjmuje się, że warto robić kilka razy w ciągu roku. Sygnałami, które mogą świadczyć o tym, że nadszedł czas na ozonowanie mogą być:

 • częste kichanie, kaszel lub swędzenie oczu, spowodowane alergenami.

 • nieprzyjemny zapach unoszący się w mieszkaniu.

 • wielomiesięczne odstęp od ostatniego zabiegu ozonowania, co wiąże się z dużą ilością drobnoustrojów w mieszkaniu (zwłaszcza w trudno-dostępnych miejscach).

To, co w istocie daje ozonowanie mieszkania jesteśmy w stanie zauważyć dopiero po zetknięciu z efektami prawidłowo wykonanej usługi. Ozonowanie samo w sobie stanowi wysoce skuteczny, a jednocześnie bezpieczny proces, na którego temat opinie mogą być uwarunkowane doświadczeniami klientów z różnorodnymi fachowcami. Należy pamiętać, że samodzielne ozonowanie mieszkania możliwe jest tylko i wyłącznie w przypadku posiadania odpowiedniej, ściśle branżowej wiedzy oraz zaplecza sprzętowego. Dezodoryzowanie wnętrz z użyciem ozonu zapewnia neutralizację zapachów, niszczy grzyb i skutecznie dezynfekuje metraż, jednak proces dezynfekcji mieszkania (nawet jedynie celem usuwania alergenów czy ogólnego odświeżenia mieszkania) przeprowadzony w sposób nieprawidłowy może zagrażać zdrowiu domowników. Bezpieczne ozonowanie wnętrza to wypadkowa wieloletniego doświadczenia, wykorzystania precyzyjnych technik czyszczenia oraz specjalistycznych urządzeń. Dopiero wszystkie te elementy składają się na bezpieczne ozonowanie nieruchomości.

Skuteczne ozonowanie mieszkania – cena, czyli ile kosztuje ozonowanie mieszkania?

Koszt ozonowania mieszkania uzależniony jest od wielu czynników i trudno jednoznacznie określić jego wartość. Na rynku można znaleźć oferty ozonowania pomieszczeń w przedziale cenowym od 300 do 800 zł netto, jednak to, co jest najistotniejsze w procesie wyboru wykonawcy, to jego doświadczenie oraz renoma. Jeśli chcesz poznać dokładne ceny naszych usług ozonowania skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz cennik!

Sprawdź także:


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.