• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak wyprać fotel tapicerowany?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rozważasz czyszczenie tapicerki meblowej, ale nie jesteś pewien, od czego zacząć? W naszej branży na co dzień spotykamy się z tym zagadnieniem, dlatego rozwiejemy dziś wątpliwości związane z praniem mebli tapicerowanych. Jak wyczyścić fotel domowym sposobem? Czym wyczyścić tapicerkę tak, aby jej nie zniszczyć i jakie są metody pielęgnacji tapicerki na fotelu? Odpowiadamy!

Spis treści:

 1. Czyszczenie mebli tapicerowanych - jak skutecznie wyprać tapicerkę na fotelu?
  a) Jak wyczyścić fotel z materiału sztucznego - prawidłowe czyszczenie fotela biurowego i nie tylko!
  b) Czyszczenie foteli skórzanych - jak wyczyścić skórzany fotel z plam i nie zniszczyć tapicerki?
  1) Jak czyścić fotele skórzane na sucho?
  2) Jak przeprowadzić pranie tapicerki skórzanej na mokro?

Dowiedz się również "Jak usunąć plamę od kawy"!

 • Sposób, w jaki należy wykonać czyszczenie fotela tapicerowanego w istotnej mierze zależy od materiału, z jakiego jest on wykonany. W czyszczeniu domowych foteli ważna jest ponadto częstotliwość prania mebli oraz zdiagnozowanie rodzaju zabrudzenia.
 • Codzienne czyszczenie domowych foteli powinniśmy ograniczyć do regularnego odkurzania i korzystania ze ściereczki z mikrofibry, z kolei wnikliwe, profesjonalne usuwanie plam z tapicerki warto pozostawić specjalistom. Zobacz, jak pranie tapicerki meblowej wygląda u Nas!

Sprawdź także, "Dlaczego powinniśmy prać wykładziny dywanowe"!

Czyszczenie mebli tapicerowanych - jak skutecznie wyprać tapicerkę na fotelu?

Zanim wyczyścimy fotel tapicerowany z plam w pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 • "Z jakiego materiału wykonany jest fotel?" - Chcąc usunąć zabrudzenia z mebli tapicerowanych każdorazowo powinniśmy w pierwszej kolejności ocenić, z jakiego materiału są wykonane, ponieważ pranie fotela skórzanego różni się od czyszczenia tapicerki sztucznej.
 • "Jaki jest rodzaj zabrudzenia?" - W zależności od tego, czy chcemy jedynie odświeżyć tapicerkę meblową, czy wyczyścić krzesło lub fotel z wieloletnich tłustych plam, będziemy dokonywali wyboru środków czyszczących i metod prania.
 • "Kiedy fotel był prany ostatnio?" - Regularne czyszczenie foteli znacząco ułatwia ich pranie, z kolei czyszczenie zabrudzeń jedynie raz kilka lat przekłada się na trudności w tym procesie.

Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą Ci dopasować metodę czyszczenia fotela tapicerowanego do jego potrzeb i ograniczeń - dzięki temu zmniejszysz prawdopodobieństwo zniszczenia pokrycia w trakcie czyszczenia plam z fotela. Musisz jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie specjalistycznych środków i urządzeń - zdarza się, że tylko w ten sposób pranie tapicerki na fotelu okazuje się jednocześnie skuteczne i bezpieczne.

Jak wyczyścić fotel z materiału sztucznego - prawidłowe czyszczenie fotela biurowego i nie tylko!

Zastanawiasz się, jak wyczyścić fotel gamingowy? Musisz wyczyścić fotel biurowy w miejscu pracy i nie wiesz, od czego zacząć? Pranie foteli jest wbrew pozorom równie istotne, co regularne pranie wykładzin dywanowych. Sprawdź, jak zrobić to poprawnie:

 • Woda z odrobiną szarego mydła - najbezpieczniejszym sposobem czyszczenia tapicerki kanapy, fotela czy krzesła tapicerowanego jest czyszczenie letnią wodą z odrobiną rozpuszczonego w niej szarego mydła z wykorzystaniem miękkiej ściereczki (unikaj intensywnego pocierania, ostrych gąbek i twardych szczotek). Warto zacząć od niewielkiego fragmentu i poczekać na efekt czysczenia, aby ograniczyć ewentualne uszkodzenia tapicerki!

Uwaga: chcąc wyprać tapicerkę domowym sposobem musimy niestety liczyć się z możliwością jej nieumyślnego uszkodzenia, ponieważ każdy przypadek tapicerki jest inny i szczególnie przy intensywnym praniu wymaga odpowiedniego podejścia.

Czyszczenie foteli skórzanych - jak wyczyścić skórzany fotel z plam i nie zniszczyć tapicerki?

Odświeżanie i intensywne czyszczenie tapicerki meblowej (np. usuwanie plam ze skórzanego fotela tapicerowanego) możemy zwyczajowo podzielić na dwie kategorie: czyszczenie zabrudzeń na sucho, i na morko. Jak zatem czyścić fotele? Zgodnie z zasadą codzienną pielęgnację mebli tapicerowanych powinniśmy ograniczyć do czyszczenia na sucho, z kolei usuwanie plam i bardziej wnikliwe, regularne czyszczenie foteli warto przeprowadzać z wykorzystaniem wody. Dowiedz się, jak to zrobić!

fotel tapicerowany

Jak czyścić fotele skórzane na sucho?

Istnieją dwa podstawowe sposoby czyszczenia fotela na sucho. Czym wyczyścić tapicerkę?

 • Odkurzaczem - tapicerowane meble trzeba odkurzać z użyciem dedykowanej tym celom końcówki, która nie zarysuje obicia. Warto robić to każdorazowo przy okazji sprzątania całego mieszkania.
 • Ściereczką z mikrofibry - niezależnie do tego, czy posiadasz fotel uszak, czy inny zupełnie rodzaj siedzenia, ściereczka z mikrofibry powinna wystarczyć do usunięcia większości kurzu z jego powierzchni.

Czyszczenie wymienionymi wyżej metodami nie zastąpi oczywiście wnikliwego czyszczenia fotela tapicerowanego z plam, które wymaga zastosowania odpowiednich środków czyszczących, specjalistycznych urządzeń i metod prania. Jeśli jednak Ci na samodzielnej pracy, bezpieczne czyszczenie mebli domowymi sposobami warto ograniczyć do prania na sucho oraz delikatnego prania z wykorzystaniem wody. Jak przeprowadzić to drugie? Odpowiadamy!

Jak przeprowadzić pranie tapicerki skórzanej na mokro?

Czyszczenie fotela ze skóry różni się nieco od odświeżania mebli z materiałów tekstylnych. Jak prać fotel ze skórzaną tapicerką na mokro? Odpowiadamy!

 • Woda z gładką gąbką - najbezpieczniej jest delikatnie wyprać zabrudzoną tapicerkę jedynie z użyciem wody i nieostrej gąbki (pozbędziemy się w ten sposób najprostszych zabrudzeń i odświeżymy obicie fotela).
 • Woda z odrobiną mydła - chcąc samodzielnie wyczyścić fotel tapicerowany z plam możemy zdecydować się na pranie fotela skórzanego z użyciem wody, gładkiej gąbeczki i odrobiny mydła (np. mydła szarego) - decydując się jednak na tę metodą musimy liczyć się z ryzykiem nieumyślonego spowodowania uszkodzeń tapicerki (spróbuj wyprać najpierw niewidoczne miejsce, aby ocenić efekt czyszczenia i ograniczyć ewentualne zniszczenia tapicerki do minimum)

Wolisz postawić na profesjonalne czyszczenie z gwarancją bezpieczeństwa? Skontaktuj się z nami lub sprawdź nasz cennik i dowiedz się więcej!


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.