• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak usunąć przykry zapach z tapicerki?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zmagasz się z uporczywym zapachem stęchlizny kanapy? Szukasz skutecznego sposobu na usunięcie brzydkiego zapachu z wnętrza samochodu? Zastanawiasz się, jaki preparat do wywabiania odoru wybrać? Na te, oraz inne pytania odpowiemy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

 1. Co powoduje przykre zapachy kanapy w domu i tapicerki w samochodzie?
 2. Jak wyeliminować brzydki zapach we wnętrzu samochodu?
  a) Nieprzyjemny zapach tapicerki samochodowej - jak zlikwidować zapach stęchlizny?
 3. Nieestetyczny smród z kanapy - jak się go pozbyć?
  a) Jakie środki do usuwania zapachów wybrać, aby usunąć nieprzyjemną woń?
  b) Czy samodzielna walka z nieprzyjemnych zapachem ma sens?

Sprawdź również, "Jak wyprać wełniany dywan"!

Co powoduje przykre zapachy kanapy w domu i tapicerki w samochodzie?

Nieprzyjemny zapach stęchlizny, charakterystyczna woń mikroorganizmów, zapach pleśni czy rozkładającego się jedzenia mogą skutecznie obniżyć komfort codziennego życia oraz każdej podróży samochodem, dlatego to tak ważne, aby jak najszybciej usunąć zapach i nie pozwolić mu trwale osiąść w strukturze tapicerki. Warto w tym celu ustalić przyczynę problemu.

Powodem przykrych zapachów z kanapy w domu i tapicerki w samochodzie mogą być:

 • akumulacja brudu i plam,
 • wilgotne środowisko,
 • brak wentylacji,
 • dym papierosowy,
 • nieprawidłowo dobrane produkty chemiczne.

Czynniki, powodujące przykry zapach mogą być również powodem rozwoju szkodliwych mikroorganizmów, dlatego to tak istotne, aby po zauważeniu problemu możliwie szybko na niego zareagować. Neutralizacja zapachu danego rodzaju wymaga zastosowania dopasowanych do niego środków chemicznych oraz technik czyszczenia, do których włączamy m. in. pranie chemiczne i pranie ekstrakcyjne.

Jak wyeliminować brzydki zapach we wnętrzu samochodu?

Odpowiedź na pytanie, "jak usunąć przykry zapach z samochodu?" nie jest jednoznaczna, jednak istnieje kilka kroków, przez które warto w tym celu przejść. Dowiedz się, jak usunąć nieprzyjemny zapach domowym sposobem i co zrobić, jeśli to nie zadziała:

 1. Zacznij od gruntownego wyczyszczenia wnętrza samochodu - odkurz dywaniki, fotele i tapicerkę, wyczyść szyby i plastiki (wykorzystaj w tym celu ściereczkę z mikrofibry, wodę, płyn do mycia szyb oraz potencjalnie delikatny środek czyszczący do plastików (źródłem problemu często okazują się resztki jedzenia).
 2. Wywietrz wnętrze samochodu i zawieś wewnątrz woreczek zapachowy (sprawdź również stan swojej klimatyzacji oraz czystość filtrów powietrza).
 3. Jeśli powyższe metody nie wystarczają warto rozważyć ozonowanie pojazdu oraz kontakt z firmą, zajmującą się profesjonalnym czyszczeniem tapicerki samochodowej i wnętrza auta.

Uwaga: czy wiesz, że obecność przykrego zapachu w samochodzie może świadczyć o rozwoju szkodliwych mikroorganizmów w strukturze Twojej tapicerki?

Nieprzyjemny zapach tapicerki samochodowej - jak zlikwidować zapach stęchlizny?

Pozbywanie się z tapicerki nieprzyjemnych zapachów może być trudnym zadaniem - istnieje jednak kilka prostych kroków, które mogą pomóc. Sprawdź, jak usunąć woń stęchlizny z tapicerki:

 • Przeprowadź wnikliwe czyszczenie wnętrza samochodu - to podstawowy proceder, którego nie można pominąć niezależnie od źródła przykrego zapachu.
 • Wywietrz wnętrze samochodu - wnętrze samochodu powinno być nastawione na działanie wiatru co najmniej około 20 minut.
 • Usuń źródła wilgoci - upewnij się, że w samochodzie nie ma przecieków lub nieprawidłowo działających uszczelek. Jednym z głównych czynników, powodujących zapach stęchlizny kanapy samochodowej jest wilgoć.
 • Wskazanym jest również przeprowadzenie wnikliwego czyszczenia tapicerki z zastosowaniem profesjonalnych preparatów i dostosowanych do indywidualnego przypadku metod czyszczenia.
 • Umieść w samochodzie neutralizatory zapachów - np. woreczki z aktywnym węglem.

Nieestetyczny smród z kanapy w domu - jak się go pozbyć?

Dowiedz się, jak pozbyć się zapachu z kanapy:

 • Zacznij od wnikliwego odkurzenia kanapy.
 • Następnie przetrzyj tapicerkę wilgotną ściereczką z mikrofibry.
 • Skorzystaj z neutralizatorów zapachów (zostaw je na kanapie na całą noc).
 • Po pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu zadbaj o regularne czyszczenie swojej kanapy. Wskazanym będzie ponadto przynajmniej raz w roku zlecić profesjonalne pranie tapicerki.

Skutecznym sposobem walki z nieprzyjemnymi zapachami w domu jest również m. in. ozonowanie - sprawdź, "Na czym polega ozonowanie mieszkania"!

Jakie środki do usuwania zapachów wybrać, aby usunąć nieprzyjemną woń?

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem w samodzielnym usuwaniu zapachów jest korzystanie z delikatnych środków czyszczących o neutralnym PH, które nie zaszkodzą czyszczonemu materiałowi. Przed naniesieniem środka czyszczącego na całą powierzchnię, rozprowadź go na niewielkiej, możliwie niewidocznej części materiału i poczekaj na efekty czyszczenia. Dzięki temu w przypadku, gdy preparat okaże się szkodliwy, ograniczysz powierzchnię uszkodzeń. Ze względu na ryzyko korzystania z niesprawdzonych środków piorących w przypadku tapicerki kanapy, celem okresowego, gruntownego czyszczenia rekomendowanym jest korzystanie z pomocy specjalistów.

Czy samodzielna walka z nieprzyjemnych zapachem ma sens?

Usuwanie zapachów tapicerki może być trudnym zadaniem - szczególnie, gdy masz zamiar usunąć zapach stęchlizny lub nieprawidłowo dobranych niegdyś preparatów czyszczących. W praktyce odpowiedź na pytanie, czy zapach wilgoci z mebli, nieprzyjemne zapachy dywanów czy zapach z materaca lub tapicerki może zostać usunięty bez pomocy specjalisty, zależy od źródła zapachu. Jeśli powodem nieestetycznej woni są resztki jedzenia czy inne drobne zanieczyszczenia, wówczas można pozbyć się ich samemu. W przypadku, gdy jednak standardowe czyszczenie nie wystarcza, koniecznym może być kontakt z profesjonalną firmą - sprawdź, jak robimy to w Czystojakdiabli i dowiedz się więcej!


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.