• +48 881 078 530
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak usunąć plamy po czerwonym winie z dywanu?

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Każdemu z nas może się zdarzyć wylać wino na dywan, a skutki tego niewinnego wypadku bywają często bardzo trudne do usunięcia. Plama po czerwonym winie na dywanie może być prawdziwym wyzwaniem, ale istnieją skuteczne metody, które pomogą Ci przywrócić dywanowi pierwotny wygląd. W tym artykule podzielimy się sprawdzonymi sposobami na radzenie sobie z tym powszechnym, ale kłopotliwym problemem. Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

 1. Charakterystyka plam z czerwonego wina

 2. Usuwanie plam z czerwonego wina - jak to zrobić i czy plamy z wina na dywanie to wyrok?

  a) Jak usunąć świeże plamy z czerwonego wina?

  b) Jak usunąć stare plamy czerwonego wina?

 3. Wyjątkowo groźna plama z czerwonego wina na dywanie a pomoc specjalistów - kiedy warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie plam?

 4. Plamy po winie na dywanie - podsumowanie

Dowiedz się również: "Jak usunąć krew z kanapy?".

Charakterystyka plam z czerwonego wina

Plamy z czerwonego wina charakteryzują się intensywnym, głębokim kolorem, który może głęboko wnikać w strukturę włókien dywanowych. Pigmenty w winie, zwłaszcza w jego czerwonych odmianach, są wyjątkowo trwałe i mogą szybko związać się z materiałem. Ich usunięcie bywa trudne nie tylko z powodu barwników, ale również ze względu na zawartość tanin, które przyczyniają się do trwałości plamy.

Usuwanie plam z czerwonego wina - jak to zrobić i czy plamy z wina na dywanie to wyrok?

Usuwanie plam z czerwonego wina może wydawać się zadaniem niemożliwym do wykonania, ale w rzeczywistości odpowiednie techniki mogą znacznie zwiększyć szansę na ich całkowite usunięcie. Kluczowe jest szybkie działanie oraz wykorzystanie właściwych metod i środków czystości.

Jak usunąć świeże plamy z czerwonego wina?

 1. Absorpcja: Niezwłocznie po wylaniu wina użyj czystej, suchej ściereczki lub ręcznika papierowego, aby delikatnie wchłonąć jak najwięcej płynu. Unikaj pocierania, ponieważ może to pogłębić plamę.

 2. Zastosowanie soli: Na świeżą plamę posyp grubą warstwą soli kuchennej, która pomoże wchłonąć wilgoć i pigment. Pozostaw całość na kilka godzin, a następnie odkurz.

 3. Stosowanie zimnej wody: Delikatnie zwilż plamę zimną wodą, a następnie ponownie pochłaniaj wilgoć suchym ręcznikiem (niektóre wykładziny pozostają jednak wyjątkowo wrażliwe na wodę, dlatego ostrożnie dobieraj jej ilość).

 4. Użycie specjalistycznych środków do czyszczenia dywanów: Istnieją preparaty przeznaczone do usuwania trudnych plam, w tym z czerwonego wina - stawiaj jednak na sprawdzone i zaufane środki, których sposób użycia i dopasowanie do materiału omówisz z kimś doświadczonym w tym sektorze.

Jak usunąć stare plamy czerwonego wina?

 1. Wykorzystanie octu: Zdecydowanie nie rekomendujemy korzystania z octu w procesie prania dywanów, ponieważ środek ten może doprowadzić do zniszczenia włókien wykładziny.

 2. Stosowanie wodorowęglanu sodu: Na wilgotną plamę możesz również nałożyć pastę z wodorowęglanu sodu i wody. Pozostaw do wyschnięcia, a następnie odkurz.

 3. Woda utleniona: Może być skuteczna, zwłaszcza przy jaśniejszych kolorach dywanu, ale istnieje ryzyko wybielenia włókien tkaniny. Z tego powodu zawsze testuj na niewidocznym fragmencie dywanu.

Wyjątkowo groźna plama z czerwonego wina na dywanie a pomoc specjalistów - kiedy warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie plam?

Niektóre plamy, zwłaszcza te stare lub znajdujące się na bardzo delikatnych tkaninach, mogą wymagać interwencji specjalistów. Profesjonalne firmy czyszczące mają do dyspozycji zaawansowane techniki i środki czystości, które są skuteczne, a jednocześnie bezpieczne dla Twojego dywanu. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, gdy domowe sposoby zawodzą lub gdy obawiasz się o uszkodzenie dywanu. Regularne profesjonalne pranie wykładzin dywanowych, np. raz w roku, nie tylko pomoże uporać się z trudnymi plamami, ale także przedłuży żywotność Twojego dywanu.

Plamy po winie na dywanie - podsumowanie

Plamy z czerwonego wina nie muszą być wyrokiem dla Twojego dywanu. Zarówno świeże, jak i starsze plamy mogą zostać skutecznie usunięte przy zastosowaniu odpowiednich metod. Pamiętaj, że szybkie reagowanie i właściwa pielęgnacja to klucz do sukcesu. A gdy napotkasz na wyjątkowo uporczywe zabrudzenia, zawsze możesz liczyć na pomoc profesjonalistów - zobacz jak radzimy sobie z plamami w Czystojakdiabli i skontaktuj się z nami!


czysto_jak_diabli_full_br_trans.png

Dane kontaktowe

Grochowska 133
60-336 Poznań, Polska

881 078 530


E-MAIL
czystojakdiabli@gmail.com

Czysto
Jak Diabli

© 2024 Czysto Jak Diabli Poznań - usługi sprzątające
GO!PACK
Polityka prywatności i Cookies

Ta strona korzysta z plików cookies w celu optymalizacji wyszukiwania treści. Zapoznaj się z naszą Polityką.